Kuvataidekilpailun tulokset

Sarjasta 1.-2. luokkalaiset

I sija: Eemil Isokääntä, Nunnanen – Peltovuoman koulu, 1. lk

II sija: Pihla Leppiniemi, Seinäjoki – Alakylän koulu, 2A. lk

III sija: Roosa Ala-Renko, Pojanluoma – Neiron koulu, 2B. lk

Kunniamaininta: Ville Kotavuopio, Peltovuoma . Peltovuoman koulu, 1. lk


Muut näyttelyyn valitut työt:

Kiia Ilosalo, Pojanluoma – Neiron koulu, 2B. lk

Viola Jokitalo, Muhos – Kirkonkylän alakoulu, 1D. lk

Moona Salin, Ilmajoki – Neiron koulu, 2. lk

Johan Kukkohovi, Muhos – Kirkonkylän koulu, 1D. lk

Antto Pienimäki, Koskenkorva – Väistilän koulu, 1. lk

Akseli Lappinen, Evijärvi – Särkikylän koulu, 2. lk

Siiri Vaivila, Seinäjoki – Taidekoulu oiva 2.vsk

Jasmin Kupila, Särkilä – Särkikylän koulu, 2. lk
 

Sarjasta 3.-4. luokkalaiset

I sija: Iida Lindvall, Oulu – Oulun normaalikoulu Koskela, 4B. lk

II sija: Santeri Loukola, Ylistaro – Kirja-Matti koulu, 3. lk

III sija: Ellinora Findlay, Oulu – Oulun normaalikoulu Koskela, 4B. lk


Kunniamaininta: Elsa Ranta, Seinäjoki – Kivistön Koulu, 4A. lk


Muut näyttelyyn valitut työt:

Joosua Kataja, Särkilä – Särkikylän koulu, 4. lk

Senni Uusi-Pohjola, Kalakoski – Toivolan ranta, 4A. lk

Emilia Korkonen, Mäyry – Alvarin koulu, 4. lk

Mandi Johnsson, Kerava – Keravanjoen koulu, 4C. lk

Verna Mäkinen, Seinäjoki – Niemistön Koulu, 4. lk

Veera Heikkinen, Oulu – Oulun normaalikoulu Koskela, 4B. lk

Helmi Aarnio, Seinäjoki – Kivistön koulu, 4B. lk

Kerttu Kiviluoma, Hyllykallio – Hyllykallion koulu, 3B. lk

 

Sarjasta 5.-6. luokkalaiset
 

I sija: Oskari Toljamo, Muhos – Kirkonkylän alakoulu, 6A. lk

II sija: Tino Saarenpää, Hyllykallio – Tanelinrannan koulu, 6C. lk

III sija: Oona Kasari, Seinäjoki – Niemistön koulu, 5. lk


Kunniamaininnat: Vili Westerholm, Kihniö – Kihniön yhtenäiskoulu, 6. lk

Ada Ala-Huikku, Pojanluoma – Neiron koulu, 6. lk


Muut näyttelyyn valitut työt:

Sini Rajalehto, Dagsmark – Kantakaupunhin koulu

Ida Toivonen, Peräseinäjoki – Toivolanrannan yhtenäiskoulu, 6. lk

Janika Hakkarainen, Hyvinkää – Nopon koulu, 6. lk

Jonna Mäenpää, Seinäjoki – Taidekoulu Oiva, PIMA 1

Susanna Orava, Alajärvi – Myllykankaan koulu, 5. lk

Jimi Esko, Hyllykallio – Hyllykallion koulu, 5B. lk

Helmi Virkkala, Nurmo – Valkiavuoren koulu, 6A. lk